Panākta vienošanās par satelīta «Venta-1» palaišanu orbītā

Ir panākta vienošanās ar Brēmenes pilsētas Lietišķo zinātņu universitāti par Latvijas nano satelīta Venta-1 palaišanu orbītā, TVNET informēja Ventspils Augstskola pārstāve Agnese Jēkabsone.

Satelīta Venta-1 ievadīšana orbītā plānota 2016. gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti PSLV. Precīzs nesējraķetes starta datums vēl nav apstiprināts, jo tas ir atkarīgs no raķetes galvenās kravas gatavības.

Līguma parakstīšana ir noslēguma fāze nopietnam darba posmam, kas ietvēra pārrunas ar sadarbības partneriem, lai vienotos par satelīta Venta-1 palaišanas nosacījumiem, kā arī frekvenču saskaņošanu.

Pagājušajā mēnesī Ventspils Augstskola saņēma Valsts akciju sabiedrības «Elektroniskie sakari» apstiprinājumu, ka Venta-1 nepieciešamās radiofrekvences ir iekļautas starptautiskās radiofrekvenču koordinējošās organizācijas ITU Radiosakaru biroja Galvenajā frekvenču reģistrā MFIR un Venta-1 sakaru sistēma ieguvusi starptautisku juridisku aizsardzību. Nokļūšana MIFR reģistrā būtībā ir atļauja satelīta radioiekārtu darbināšanai noteiktajā orbītā. Tuvākajā laikā Ventspils Augstskola saņems arī formālu VAS «Elektroniskie Sakari» izdotu satelīta radioiekārtu lietošanas atļauju.

«Venta-1» riņķos ap Zemi aptuveni 600 km augstumā pa polāru orbītu – t.i. orbītu, kas šķērso Latviju un līdz ar to no satelīta būs iespējams saņemt informāciju, kā arī nosūtīt tam vadības komandas laika sprīdī, kamēr satelīts atrodas virs mums. Sakarus ar satelītu uzturēs no zemes stacijas Ventspils Augstskolā, kas kopš 2013. gada darbojas Augstskolas ēkā Inženieru ielā 101 un šobrīd ir vienīgā kolektīvā radiostacija Latvijas augstskolās.

—————

Neskatoties uz to, ka mūsu standarta moduļu klāsts ir ļoti plašs, izgatavojam arī nestandarta ofisa mēbeles. Varam mainīt ne tikai standarta mēbeļu izmērus, bet arī izgatavot mēbeles pēc individuāliem rasējumiem. Gatavojam arī ofisa virtuves, kuras lieliski iekļausies ofisa interjerā un būs pieskaņotas pārējām mēbelēm. Darba vietas ofisos tiek iekārtotas ergonomiski, pēc pieņemtajiem standartiem, līdz ar to, ik viens ofisa darbinieks varēs justies komfortabli.